4 серпня Уряд ухвалив відповідну постанову, якою дозволив створювати такі пункти.
У мобільних аптечних пунктах діятимуть ті самі правила відпуску ліків, як і в стаціонарних аптеках. Усі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом (як паперовим, так і електронним). Продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у мобільних аптеках заборонено.
Маршрут такої аптеки буде дізнатися в адміністрації або старости села.
Мобільні аптечні пункти зможуть працювати виключно у сільській місцевості в разі відсутності аптеки або аптечного пункту, а також на період воєнного стану, на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій.
Створювати мобільні аптеки зможуть суб’єкти господарювання, які мають ліцензії з роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата. У такому пункті буде фармацевт, як з звичайній аптеці.
Що важливо, такі аптечні пункти відпускатимуть зокрема і препарати, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки».
Контроль за діяльністю мобільних аптек покладається на Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
За інформацією МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5700 аптек та аптечних пунктів. Натомість загалом по країні залишається понад 20 000 сіл, де немає аптечних пунктів. Тому створення таких мобільних аптек дасть змогу суттєво покращити доступ людей до необхідних ліків.
Маєте рідних та друзів, які живуть у сільській місцевості? Обов’язково поділіться з ними цією інформацією.