допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно
чат-бот
безоплатна діагностика
«КАЛЕНДАР ЗДОРОВИХ УКРАЇНЦІВ»
У 2020 році кожен п’ятий випадок злоякісних новоутворень в Україні виявлений у занедбаній (IV) стадії, а в окремих областях країни захворювання на рак діагностували в IV стадії у кожного четвертого хворого.
В Україні за останні роки майже зникло виявлення хворих на профоглядах (За даними Національного канцер-реєстру у 2020 р. показник виявлення хворих на профоглядах дорівнював 20,2% і перебував у межах від 2,4% у Чернігівській області до 51,7% у м. Київ).
Самостійно пацієнти рідко звертаються за профілактичними медичними послугами. Крім звичайного небажання є й фінансова перепона. Вартість діагностичних процедур не співмірна з доходами, особливо для вразливих категорій. Війна ще більше погіршила ситуацію. Люди втратили житло, роботу, гроші, медичну документацію. Фокус уваги змістився – і питання здоров’я не в пріоритеті.
З іншого боку, маємо громадян, які усвідомлюють важливість профілактичних оглядів, але зіштовхуються з корупцією в медичних закладах. Вони звертаються до сімейного лікаря, який говорить, що аналізи платні. Частина пацієнтів оплачує послуги, частина – відмовляється через брак коштів або некритичність процедур.
Ми створили чат-бот «Календар здорових українців», щоб підвищити обізнаність про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, та права пацієнтів загалом.
Ми прагнемо довести, що профілактика – це не лише важливо, а і просто та доступно
Чат-бот інформує користувачів про державну Програму медичних гарантій, якою передбачені та фінансуються профілактичні консультації з лікарями, лабораторні та інструментальні дослідження, скринінгові медичні послуги. Сервіс розповість, які дослідження і в якому віці варто зробити, які з них – безоплатні та як їх отримати.
● знайомство
● системи на контролі
● щеплення за календарем і без
● де пройти обстеження
● персональні рекомендації
Робота з ботом розпочинається з короткого опитування. На основі відповідей надаються індивідуальні поради, як покращити стан здоров’я, на що звернути увагу. І одразу користувачі можуть знайти найближчий до них медзаклад, у якому надаються необхідні послуги, проводиться діагностика та лабораторні дослідження.
Проєкт реалізовано ГО «Ліки Контроль» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Інформаційні партнери проєкту: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України та Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Більше про чат-бот розповідає Наталія Гуран
Щодня ми спілкуємося з пацієнтами.
Допомагаємо знаходити ліки, заощаджувати кошти, знаходити безоплатні ліки та зорієнтуватися в медичній реформі.
Адже чимало послуг і медикаментів можна отримати безоплатно.
А ще розповідаємо, як захистити себе, коли за безоплатне вимагають гроші.