допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно допомагаємо лікуватись якісно та безоплатно

Адвокація

Адвокаційний проєкт "Підвищення доступності препаратів гормонотерапії для жінок з раком молочної залози"

доступності лікування

Щодня 42 українкам діагностують рак молочної залози, 60-80% цих пухлин є гормонозалежними.

Тобто більшість з них потребують 5-10 річної гормонотерапії.

Ендокринна терапія при раку грудної залози знижує ризик рецидиву на 50% та знижує смертність від РМЗ на 25%.

Держава централізовано закуповує препарати гормонотерапії. Ми дослідили доступність цих ліків для пацієнток і лише 13% з них отримують ці ліки безоплатно.

Ми провели соціологічне дослідження, щоб вивчити проблему і запропонувати рішення, яке буде зручним для пацієнта та реалістичним для втілення.

Більшість представниць нашої цільової групи вважають процедуру отримання гарантованих препаратів незручною. І це є головним мотивом відмови від залучення до цієї програми. Тобто серед жінок, які купують препарати за власні кошти, кожна друга (50%) каже, що відмовляється від отримання ліків безкоштовно саме через незручність та забюрократизованість. 

Воєнні дії суттєво вплинули на доступ до медичних послуг і гарантованих лікарських засобів. Якщо до початку повномасштабного вторгнення РФ лише 9% пацієнток переривали курс гормонотерапії, то після початку агресії ця частка сягнула 36%, а серед мешканок сіл та жінок з низьким рівнем статків відсоток ще вищий.

Головною метою даного дослідження є визначення перешкод у безоплатному забезпеченні пацієнток з РМЗ ліками в амбулаторному секторі та підготовка рекомендацій щодо шляхів оптимізації доступності препаратів гормонотерапії.

Що ми рекомендуємо на ґрунті наших досліджень.

Наразі доступність ліків для жінок з раком молочної залози може підвищитися в разі розширення програми “Доступні ліки” саме за рахунок препаратів гормонотерапії.

Що така модель дасть пацієнткам:

  • ліки можна буде отримати в аптеці, залученій до програми реімбурсації;
  • отримувати ліки можна буде за електронним рецептом – препарат зможе отримувати родич або близька людина пацієнтки.

Крім того, переведення препаратів гормонотерапії в програму реімбурсації розвантажить лікарів та медичний персонал онкоцентрів.

Програма “Доступні ліки” передбачає можливість вибору препарату на розсуд пацієнтки від виробника, якому вона довіряє. 93% жінок, яких ми опитали, кажуть, що така процедура отримання ліків їх цілком влаштує”.

Сподіваємося, що результати нашого дослідження будуть опрацьовані Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я України і процедура забезпечення пацієнток препаратами гормонотерапії зміниться.

Підготовлено ГО «Ліки контроль» у рамках проекту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ICAP Єднання за фінансової підтримки Євросоюзу.

Previous slide
Next slide

Перегляньте відео, щоб дізнатися більше про гормональну терапію

Приєднуйтеся до нашої спільноти!

Щодня ми спілкуємося з пацієнтами.

Допомагаємо знаходити ліки, заощаджувати кошти, знаходити безоплатні ліки та зорієнтуватися в медичній реформі.

Адже чимало послуг і медикаментів можна отримати безоплатно.

А ще розповідаємо, як захистити себе, коли за безоплатне вимагають гроші.